Під час цієї мандрівки на вас чекають 2 унікальні музеї, екскурсія бункером та його історія, а на сам кінець весела карпатська забава: театралізоване дійство з музикою та танцями, а також із закусками та наливками.

Перший пункт який ми відвідаємо – бункер Лінії Арпада. Це колишній військовий об’єкт, а зараз діючий музей. За часів Другої світової війни тут, у підземеллях Карпат, були розміщені склади зі зброю, шпиталь, казарма і все це було цілом таємним.

Лінія Арпада була маштабним прєктом, який складався з окремих вузлів та будувався для угорських військ. Основною метою оборонної лінії була протидія та стримування Червоної Армії. І хоч будівнитво тривало п’ять років та коштувало мільйонних затрат, протримався бункер лише 2 тижні. Згодом за наказом Сталіна всі вузли Лінії Арпади були знищні, засипані, або законсервовані. Але через декількіка років, окремі об’єкти використовувались Радянською Армією, в якості командних пунктів. Та за цей час були неодноразово пограбовані та перетворились на сміттєзвалища. Відновлення Бункеру Лінії Арпада розпочалось з 2012 року. Його розчистили від сміття та реконструювали. І сьогодні цей об’єкт є одним із дуже ціквих та популярних серед туристів Закарпаття.

У селі Пилипець розташувався невеличкий, але дуже оригінальний музей Діда Молодого. Тут знайшли свій прихисток речі, які давно і не зовсім давно нас оточували. У музеї можна знайти залишки історії в побутових речах, або ж залишки наших спогадів про дитинство. Усе дозволено трогати і пробувати в дії. Адже майже всі експонати знаходяться в робочому стані. Тут можна побачити давні цимбали, патифони, старі книги та багато речей із вжитку, якими користувались 30 років назад, а то й більше.

А завершувати нашу екскурсію ми будемо в дуже колоритному селі Колочава. Сам тут під відкритим небом розташувався музей архітектури та побуту, який складається із багатьох об’єктів та демонструє колишні умови життя тутешніх мешканців, а це були і бойки, і гуцули, і лемки, і євреї, і угорці. Загалом у Колочаві діє близько десяти окремих музеїв. Після огляду яких, ми гостинно запросимо вас до кнайпи на веселу забаву з театралізованою виставою, зі смачними наїдками та веселими наливами.

План екскурсії:

7:00 – виїзд від готелю Львів

9:00 – санітарна зупинка (кава, чай, перекус)

11:00 – екскурсія Бункером Лінії Арпада

13:00 – смачний закарпатський обід (грибна юшка, банош, салат, узвар)

14:30 – екскурсія музем Діда Молодого

15:00 – переїзд до Колочави та екскурсія Музеєм Старе село (серед експонатів: хата вівчаря, церковно-приходська школа, корчма, сільська баня, салаш (колиба). жандармська станція, кузня)

16:30 – весела карпатська забава: музика, танці, сирні смаколики, закарпатське сало та наливки. 

23:00 – повернення до Львов

Збір: біля готелю Львів

Бронювання: тел. 097 46 22 723.