Щороку на Закарпатті зацвітає унікальна долина крокусів. Фіолетовим первоцвітом вкривається територія музею “Старе село”, що знаходиться у колоритній Колочаві. І ця квітуча феєрія приваблює до себе тисячі туристів. Перші квітки тут з’являються вкінці березня і цвітуть до середини квітня.

Крокус, або шафран унікальна квітка з ніжним ароматом, яка відкривається лише на сонці і щоночі закриває свої пелюстки назад. Але окрім красивого забарвлення, ця рослина має багато корисних властивостей. І широко використовується у народній медицині, косметології і є однією із найдорожчих кулінарних приправ. А дехто приписує їй властивості афродизіака. Також шафран наділени ніжним і водночас стійким ароматом, за що і займає особливе місце у парфумерії.

Імовірною батьківщиною шафрану вважають Індію. Та відомою ця квітка була і в стародавній Греції, де вважалась символом щастя. Згадки про неї є і у медичних рецептах давнього Єгипту і на фресках Кносського палацу. А от у Китаї завдяки цій квітці отримували жовту фарбу і право носити одяг шафранового кольору мав лише імператор.

Крокус зазвичай росте на схилах гір, у лісах. А у нашому турі ми пропонуємо вам відвідати Долину крокусів у селі Колочава, яке відоме не тільки своєю квітучою красою. Сам тут під відкритим небом розташувався музей архітектури та побуту “Старе село”, який складається із багатьох об’єктів та демонструє колишні умови життя тутешніх мешканців, а це були і бойки, і гуцули, і лемки, і євреї, і угорці. Загалом у Колочаві діє близько десяти окремих музеїв. 

Окрім квітучої Колочави ми відвідаємо знаментий водоспад Шипіт, який зачаровує своїми каскадами та є найбільш поноводним навесні, коли у горах тане сніг. Водоспад оповитий легендами та переказами, які ви почуєте від наших гідів. Неполік водоспаду розмістились сувенірні крамнці, де можна щось придбати на загадку, або ж поласувати смачним шашликом та різноманітними напоями.

Також під час екскурсії ми відвідаємо невеличкий, але дуже оригінальний музей Діда Молодого. Тут знайшли свій прихисток речі, які давно і не зовсім давно нас оточували. У музеї можна знайти залишки історії в побутових речах, або ж залишки наших спогадів про дитинство. Усе дозволено трогати і пробувати в дії. Адже майже всі експонати знаходяться в робочому стані. Тут можна побачити давні цимбали, патифони, старі книги та багато речей із вжитку, якими користувались 30 років назад, а то й більше.

План екскурсії:

7:00 – виїзд від готелю Львів

9:00 – санітарна зупинка (кава, чай, перекус)

11:30 – відвідування водоспаду Шипіт

13:30 – смачний закарпатський обід (грибна юшка, банош, салат, узвар)

15:00 – екскурсія музем Діда Молодого

15:30 – переїзд до Колочави, фотосесія та екскурсія Музеєм Старе село (серед експонатів: хата вівчаря, церковно-приходська школа, корчма, сільська баня, салаш (колиба). жандармська станція, кузня)

19:00 – повернення додому

23:00 – приїзд до Львов

Збір: біля готелю Львів

Бронювання: тел. 097 46 22 723.