fbpx

Запрошуємо в одну з наймальовничіших екскурсій Західної України. Ми побачимо один із найвищих водоспадів наших Карпат, завітаємо до українського Афону, проведемо екскурсію у цікавому містечку – Галич, побачимо Старостинський замок та побуваємо на батьківщині легендарної Роксолани.

Манявський водоспад утворився в гірській ущелені Горганського масиву. Він стікає з гранітних скель, висотою 20 м. І вважається одним з найвищих водоспадів Карпат та й цілої України. А у підніжжя водоспаду утворився невеличкий басейн, у якому можуть скупатись усі охочі. За повір’ям манявська вода має унікальні властивості та може омоложувати своїх туристів.

Цей водоспад є справжньою гідрологічною пам’яткою, навколо якої розкинулись чарівні карпатські краєвиди з вічнозелених ялиць, папороті, гірського масиву та густого лісу. До водоспаду можна добратись двома шляхами. Можна пройти шлях пышки долаючи 5 км, або ж винайняти у місцевий позашляховик, який повезе вас аж до місця призначення

Під час екскурсії Манявою ми побуваємо у справжньому місці сили, що є однією з найвідоміших історичнтх пам’яток на Закарпатті. Манявський скит, це давній монастир заснований у 15 столітті.

Однак, його історія розпочалась значно раніше. Сімсот років тому оселилися два київські ченці-мандрівники, але трішки дальше від монастиря – на печерному скиті. Саме тут і знаходить Блаженний камінь – величезна брила, з-під якої витікає цілюща вода.

А ще завітаємо до Рогатина. Саме тут народилась Настя Лісовська – майбутня Роксолана. Пам’ятник цій легендарній жінці знаходиться на центральній площі міста. Та головною родзинкою Рогатину є дерев’яний храм Святого Духа, віднесений до спадщини ЮНЕСКО, що є одним з найдавніших дерев’яних храмів України. Сьогодні часом побудови храму прийнято вважати 1598 рік. Саме цю дату було виявлено під час ремонту на північній стіні нави. Однак, існують припущення, що церква може бути навіть старшою. У храмі є збережені ікони XVI століття.

Сьогодні часом побудови храму прийнято вважати 1598 рік. Саме цю дату було виявлено під час ремонту на північній стіні нави. Однак, існують припущення, що церква може бути навіть старшою. У храмі є збережені ікони XVI століття.

Також ми помандруємо до Галича, дізнаємось про історію та розквіт цього давнього міста. Та побачимо Старостинський замок – одне з найвідоміших і найвідвідуваніших туристами місце у Галичі.

Руїни замку розташовані на високому пагорбі Галич-гори на правому березі річки Дністер над містом. Раніше цей замок служив фортифікаційною спорудою оборонного значення.