fbpx

Під час цієї екскурсії ми дізнаємось багато цікавого з нашої історії, відвідаємо два замки та покатаємось на кораблику по Тернопільському ставу, який уже багато десятиліть є гордістю та окрасою міста. А також візитівкою цього файного міста. Цікаво, що цій водоймі вже більше 400 років. Став практично є ровесником самого Тернополя. Адже менш ніж за 10 років після заснування міста, по завершенню будівництва замку перед власником тернопільських земель Яном Амором Тарновським постало питання про його надійний захист.

Саме тоді і з’являється проект створення штучного озера та для охорони замку та перегородження сухопутних підступів.

А дальше ми помандруємо до Збаразького замку. Ця твердиня є справжньою роздзинкою Тернопільщини і зводилась протягом 1620-1631 років Юрієм і Христофором, останніми представниками роду князів Збаразьких. Згодом замок переходить у володіння князів Вишневецьких, а пізніше – Потоцьких. Дана фортеця будувалась, як оборонний пункт з найновішими системами захисту: мурами, бастіонами та підземними ходами. В 1649 році Збаразький замок опинився в епіцентрі національно-визвольної війни на чолі з Богданом Хмельницьким проти Речі Посполитої. Про що детально описав у своєму романі «Вогнем і мечем» Генрик Сенкевич. Під час екскурсії туристи почують захоплюючі історії, побачать тематичні екскпозиції, давні знаряддя тортур, зали сакрального мистецтва, зборю та антикваріат.

Також у цій мандрівці ми завітаємо до розкішного Вишнівецького палацу, над створенням якого працювали французькі архітектори. Раніше стіни палацу були вкриті китайськими шовками, бісером і оздоблені золотом. Перший і частина другого поверху були викладені мозаїчною плиткою з унікальним малюнком, який складали 45 тисяч частинок. Та за свою історію палац неодноразово був пошкоджений через ворожі напади та потребував вагомого відновлення. Тому певні унікальні елементи архітектури втратились назавжди, однак він і досі вражає своєю розкішшю. Вхід у замок проходить через античну арку, де туристи загадують бажання. Сам шедевр має безліч зал, хоч і більшість їх зараз на реконструкції, інші служать виставковими залами для екскпозицій. Одна із зал є дуже цікавою і має назву – банкетна або Дзеркальна. Її довжина сягає аж 80 метрів. Та найцікавішим є те, що вона була точною копією Версальської Дзеркальної зали.