Весною на Закарпаття з’їжджаються тисячі туристів, щоб побачити райські куточки, де зацвітають сакури. Саме тут знаходиться найбільша в Європі Алея сакур. Існує легенда, начебто ці дерева були викрадені у японців, які прямували до імператора Австрії. Згідно офіційної версії, сакури почали висаджувати на Закарпатті в 20-х-30-х роках минулого століття. Коли тодішня чеська влада розвивали мікрорайон Галагов, центр Ужгорода. Цвітіння сакури триває 2-3 тижні і починається зі середини квітня. Найперше японська вишня зацвітає в Хусті. Згодом в Ужгороді та Мукачево, а на початку травня цвітіння можна побачити в Перечині та Лумшорах. Ми теж підготували для вас невиснажливий, але дуже цікавий одноденний тур: Ужгородські сакури + вино

Під час екскурсії у Закарпаття ми побачимо один з найгарніших замів України – мисливський палац графів Шенборнів, на території якого теж цвітуть сакури. Це архітектурний шедевр має унікальну конструкцію за астрономічнім принципом. Кожний елемент споруди виконує не тільки практичну функцію, а й має своє символічне значення. Наприклад, у палаці налічується 365 вікон — стільки днів у році. Одне віконце замуроване, в разі високосного року. Що стосуться димоходів, то в замку їх налічуться 52, у відповідності з тижнями року. Входів у булівлю – 12, як місяців, а на кутах Берегвару розмістились 4 вежі – 4 пори року.

А дальше ми завітаємо до Ужгорода, де побуваємо на цікавій пішохідній екскурсії. Побачимо знамениті мініатюри міста, його архітектуру, прогуляємось набережною, почуємо захопливі розповіді гіда.

Та звісно побачимо яскраве і ніжне цвітіння сакури, що вважається одним із чудес природи. Складно придумати щось більш вражаюче, ніж прогулянка під цими прекрасними квітами, які вражають своєю тендітністю і барвистою красою.

В самому центрі Ужгороду знаходиться дегустаційний винний зал Шардоне. Саме туди ми і попрямуємо з туристами після екскурсії містом та фотосесії з сакурами. Тут на нас чекає спражня закарпатська гостинність разом із цікавими та пізнавальми розповідями про вино. Ми спробуємо смачні сотри цього напою в поєднанні із закарпатськими крафтовими сирами.

Існує цікаве народне повір’я, пов’язане з винним залом Шардоне. Воно розповідає про те, що підвал, де проводяться дегустації, через підземелля веде до знаменитого архітектурного шедевра замку Другетів. Кажуть, що за старих часів другети регулярно приходили у винний льох, щоб насолодитися його високоякісними та витриманими напоями.

План екскурсії:

7:00 – виїзд

09:30 – санітарна зупинка, кава, чай, перекус

11:00 –  екскурсія в палаці Шенборна

13:00 –  обід

14:30 – екскурсія Ужгородом

16:00 –  фото біля сакур + вільний час

18:00 – Дегустація у винному погребі Шардоне

19:30 –  повернення додому. По дорозі передбачена санітарна зупинка на каву, чай, перекус

00:00 –  прибуття до Львова.

Вартість туру: 550 грн + вхідні квиточки