Запрошуємо школярів відвідати цікавий майстер-клас із розпису яворівської іграшки. Ця дерев’яна забавка відома українцям ще здавна і покликана не лише бавити і заспокоювати, а ще й оберігати. Іграшки виготовляють із осики, а розписують вербівою – орнамент нагадує листочки верби. Щодо традиційних кольорів яворівської іграши – червоний, зелений, синій, білий – це кольори довкілля заповідника Розточчя, де й започаткувався цей промисел.

Шкільну екскурсію із розпису яворівської грашки можна замовити на двох локаціях: у м. Новояворівськ та у с. Старичі. Під час мандрівки учні більше дізнаються про історю Яворіщини, побачать навколишню фролу та фауну, ознайомляться із стародавніми орнаментами та значеннями традиційних кольорів.А також розмалюють свою власну яворівську забавку. Для цього дітлахам покажуть як правильно користуватись пензликом та наносити фарби. Важливою перевагою яворівської забавки є її виготовлення з екологічно чистих матеріалів та розпис лише природними барвниками.

Окрім цього, шкільну ексурсію можна доповнити цікавими майстер-класами із малювання кавою та виготовленням ляльки-мотанки, відвідуванням музею яворівської іграшки та куштуванням яворівського пирога. А завершити мандрівку активними розвагами: стрибками, квестами, вікторинами та смачним пікніком та природі.

Розпис яворівської іграшки пов’язаний із нашими звичаями, історію та культурою. Тому ця шкільна екскурсія несе в собі не лиш розважальну програму, а й цікаві знання про етнос українців.